UL797 kanal elektrik

UL797 kanal elektrik

Përshkrim i shkurtër:

Product Name: UL797 ANSI C80.3 electrical conduit   Material Grade  Q195,Q235   Surface Finished  Pre galvanized or hot dipped galvanized   Standard  UL797  ANSI  C80.3   Length  3.05M or customized length     STANDARD EMT CONDUIT Standard Nominal Size  Outside Diameter Wall Thickness Length UL 797 ANSI C 80.3  inch inch mm mm feet mm 1/2″ 0.706 17.93 1.07 10 3050 3/4″ 0.922 23.42 1.24 10 3050 1″ 1.163 29.54 1.45 10 3050 1-1/4″ 1.510 38.35 1.65 10 3050 1-1/2″ ...


 • Origjina: China
 • Shipping: 20ft, 40ft, anije pjesa më e madhe
 • Port: Tianjin
 • Kushtet e pagesës: L / C, T / T, Western Union
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Emri i produktit: UL797 ANSI C80.3 kanal elektrik
    material Grade  Q195, Q235
    Sipërfaqja përfunduara  Pre galvanizuar ose zhytur nxehtë galvanizuar
    standard  UL797 ANSI C80.3
    gjatësi  3.05M ose gjatësi të përshtatur

   

   

  STANDARD EMT Conduit

  standard nominale Size  Diameter i Jashtem Trashësi muri gjatësi
  UL 797 ANSI C 80.3  inç inç mm mm këmbët mm
  1/2 " 0,706 17.93 1.07 10 3050
  3/4 " 0,922 23.42 1.24 10 3050
  1 " 1,163 29,54 1.45 10 3050
  1-1 / 4 " 1,510 38,35 1.65 10 3050
  1-1 / 2 " 1,740 44,20 1.65 10 3050
  2 " 2,197 55,80 1.65 10 3050
  2-1 / 2 " 2,875 73,03 1.83 10 3050
  3 " 3.500 88,90 1.83 10 3050
  3-1 / 2 " 4.000 101,60 2.11 10 3050
  4 " 4.500 114,30 2.11 10 3050
  MATERIAL: Q195 & Q235
  Klasa klasë 3 & klasë 4

  EKONOMIKE EMT Conduit

  standard nominale Size  Diameter i Jashtem Trashësia hollë mur gjatësi
  UL 797 ANSI C 80.3  inç inç mm mm këmbët mm
  1/2 " 0,706 17.93 0.85 10 3050
  3/4 " 0,922 23.42 1.00 10 3050
  1 " 1,163 29,54 1.10 10 3050
  1-1 / 4 " 1,510 38,35 1.30 10 3050
  1-1 / 2 " 1,740 44,20 1.30 10 3050
  2 " 2,197 55,80 1.40 10 3050
  MATERIAL: Q195 & Q235
  Klasa klasë 3
   Tolerancat e aplikueshme:
  Length: 10ft (3.05m) ± ¼ "(± 6.35mm).
  Jashtë diametër: ½ "-2" ± 0.005 "(± 0.13mm); 2½ "± 0.010" (± 0.25mm); 3 '± 0.015 "(± 0.38mm);
  3½ "-4" ± 0.020 "(± 0.51mm)

   

   

  Avantazhi ynë konkurruese:

  1, Product Safe.

      kanal jonë është e sigurt, të lehtë për të instaluar, me gamë të gjerë të prodhimit, si dhe ka mbrojtur performancën,

  anti-zhurma performancës, parandalimin e zjarrit dhe shumë performancë të tjera të mira. Është e preferuar

  tela materiale të ndërtesës moderne tërhequr.

  2, Raw Material mirë.

      kanal ynë është i përpunuar nga të kualitetit të lartë të nxehtë zhytur spirale galvanizuar, me trashësi të shtresës zink më shumë

  se 120g / m², e cila e shtrin jetën e kanalit. Veshje zinku është i shpërndarë, mirë përfunduar

  me sipërfaqe të qetë, pa pika të zeza dhe flluska, dhe ka të fortë rezistenca korrozioni. Eshte

  të përshtatshme për të telave të mbrojtur instalimin e ndriçimit dhe makineri pajisjeve në lagësht, korrozive

  mjedisin e ashpër. produkte të cilësisë më të lartë mund të personalizohet sipas klientit

  Kërkesat.

  3, Good bashkoj Line.

       Linja bashkoj është e qetë, dhe lartësia e linjës së brendshme bashkoj nuk e kalon 0.3 mm, e cila mbajtur

  Conduit përshtatshme për tela tërhequr dhe asnjë dëmtim të telave.

  4, Clean skajin e kanalit.

       Fundi i kanalit tonë është prerë squarely dhe pastrohen pa asnjë burrs dhe tehe të mprehta, të cilat

  nuk do të dëmtojë tela.

  5, procesin e inspektimit Perfect.

       Kompania jonë ka një proces të përsosur inspektimit të produktit për të siguruar që produktet ne ju ofrojmë janë të kualifikuar.

  6, të përballojë një shumëllojshmëri të testeve.

       Produktet tona kanë një performancë të përsosur në testin filetim, testimin shtresë zink, vulosje teste, lakimi

  teste dhe teste të tjera fizike dhe kimike.

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  Hetim Për çmimore

  Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

  Contact Us

  • Pesë çeliku (Tianjin) Tech Co., Ltd.
  • Telefon: 0086 22 5938 5986
  • E-mail: enquiry@fivesteeltech.com
  • Fax: 0086 22 5938 5987
  • Whatsapp: 008618202256900

  Latest News

  • Greenhouse structural components

   Greenhouse structural components

   In the modern times, greenhouses are playing a significant role both in the commercial agriculture farming and the residential greenhouse garden. In most cases, a greenhouse is a structure made by assembling different...

  • How to maintain the curtain wall system in your building?

   How to maintain the curtain wall system i...

   For a long time, curtain wall has become an enduring staple of modern building design since its introduction almost 100 years ago. And its popularity continues today in the 21st century. In practical applications, cur...

  • What is a passive solar greenhouse

   In general, all greenhouses collect solar energy in applications. You might think that a greenhouse should capture the maximum amount of solar energy and should be oriented to straight south. Not so. Believe it or not...

  • The external uncertainty continued as Chi...

   In the first eight months of this year, China’s steel industry showed a good performance under the background that China’s economy is stable and improving, but the external uncertainties have brought some ...

  • The development and application results o...

   In recent years, the iron and steel research institute in combination with the national economic construction and national major project of high performance of structural steel pipe have achieved a series of achieveme...