JIS G3444

JIS G3444

Përshkrim i shkurtër:

JIS G3444 Round  Steel Pipe Outside diameter(mm):21.7-1016.0 Wall Thickness(mm): 2.0-22 Length: 1m-12m or customized length Surface treatment: black, painting, galvanized, etc. Ends:plain or threaded both end with one end plastic cap one end coupling Packing: in bundle or wrapped with water-proof pvc cloth. Shipping.: bulk or load in containers. Payment: T / T, L / C, western union Applications: structure,water,gas and so on.   Table 1. Chemical Composition           Unit:% Symbol of ...


 • Origjina: China
 • Shipping: 20ft, 40ft, anije pjesa më e madhe
 • Port: Tianjin
 • Kushtet e pagesës: L / C, T / T, Western Union
 • Detail Product

  Produkt Tags

  JIS G3444 Round   Steel Pipe

  diametër jashtë (mm): 21,7-1016,0

  Wall Trashësia (mm): 2,0-22

  Length: 1m-12m ose gjatësi të përshtatur

  Trajtim sipërfaqësor: black, pikturë, galvanizuar, etj

  Mbaron: plain ose ndërprerë të dyja fund me një fund plastike kapak një fund bashkim

  Paketimi: në pako ose mbështjellë me leckë PVC ujit-provë.

  Shipping .: pjesa më e madhe ose të ngarkesës në kontejnerë.

  Pagesa: T / T, L / C, Western Union

  Aplikimet: struktura, ujë, gaz dhe kështu me radhë.

   

  Tabela 1. Përbërja kimike

           

  Unit:%

  Simbol i klasës

  C

  si

  Mn

  P

  S

  STK290

  -

  -

  -

  0.050 max.

  0.050 max.

  STK400

  0.25 max.

  -

  -

  0.040 max.

  0.040 max.

  STK490

  0.18 max.

  0.55 max.

  1.65 max.

  0.035 max.

  0.035 max.

  STK500

  0.24 max.

  0.35 max.

  0,30-1,30

  0.040 max.

  0.040 max.

  STK540

  0.23 max.

  0.55 max.

  1.50 max.

  0.040 max.

  0.040 max.

  Shënime a) Nëse është e nevojshme, mund të shtohen elemente alloying përveç specifikuara në këtë tabelë. b) Për tub e STK540 klasës që tejkalon 12,5 mm në trashësi mur, përbërja kimike mund të jetë subjekt i aggreement midis blerësit dhe prodhuesit.                                                           

   

   

  Tabela 2. Prona mekanike

  Simbol i klasës

  forca elastik N / mm²

  Pika Yield i stresit provë N / mm²

  forca elastik në zonën saldimi N / mm

  rrafshim

  Bendability

  Distanca midis pllakave (H)

  kënd Bend

  rrezja brenda

  Aplikuar jashtë diametër

  Të gjitha diametra jashtë

  Të gjitha diametra jashtë

  Të gjitha diametra jashtë

  Të gjitha diametra jashtë

  50 mm max.

  STK290

  290 min.

  -

  290 min.

  2/3 D

  90 °

  6 D

  STK400

  400 min.

  235 min.

  400 min.

  2/3 D

  90 °

  6 D

  STK490

  490 min.

  315 min.

  490 min.

  7/8 D

  90 °

  6 D

  STK800

  500 min.

  355 min.

  500 min.

  7/8 D

  90 °

  6 D

  STK540

  540 min.

  390 min.

  540 min.

  7/8 D

  90 °

  6 D

  SHËNIM 1 D e kësaj tabele është diametri jashtë tubave. Shënim 2 1 Nmm² = 1MPa

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  Hetim Për çmimore

  Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

  Contact Us

  • Pesë çeliku (Tianjin) Tech Co., Ltd.
  • Telefon: 0086 22 5938 5986
  • E-mail: enquiry@fivesteeltech.com
  • Fax: 0086 22 5938 5987
  • Whatsapp: 008618202256900

  Latest News

  • Greenhouse structural components

   Greenhouse structural components

   In the modern times, greenhouses are playing a significant role both in the commercial agriculture farming and the residential greenhouse garden. In most cases, a greenhouse is a structure made by assembling different...

  • How to maintain the curtain wall system in your building?

   How to maintain the curtain wall system i...

   For a long time, curtain wall has become an enduring staple of modern building design since its introduction almost 100 years ago. And its popularity continues today in the 21st century. In practical applications, cur...

  • What is a passive solar greenhouse

   In general, all greenhouses collect solar energy in applications. You might think that a greenhouse should capture the maximum amount of solar energy and should be oriented to straight south. Not so. Believe it or not...

  • The external uncertainty continued as Chi...

   In the first eight months of this year, China’s steel industry showed a good performance under the background that China’s economy is stable and improving, but the external uncertainties have brought some ...

  • The development and application results o...

   In recent years, the iron and steel research institute in combination with the national economic construction and national major project of high performance of structural steel pipe have achieved a series of achieveme...