UL797 електрични цевни

UL797 електрични цевни

Краток опис:

Product Name: UL797 ANSI C80.3 electrical conduit   Material Grade  Q195,Q235   Surface Finished  Pre galvanized or hot dipped galvanized   Standard  UL797  ANSI  C80.3   Length  3.05M or customized length     STANDARD EMT CONDUIT Standard Nominal Size  Outside Diameter Wall Thickness Length UL 797 ANSI C 80.3  inch inch mm mm feet mm 1/2″ 0.706 17.93 1.07 10 3050 3/4″ 0.922 23.42 1.24 10 3050 1″ 1.163 29.54 1.45 10 3050 1-1/4″ 1.510 38.35 1.65 10 3050 1-1/2″ ...


 • Потекло: Кина
 • Испорака: 20ft, 40ft, рефус сад
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T, Western Union
 • детали за производот

  Тагови производ

  Име на производ: UL797 ANSI C80.3 електрични цевни
    материјал одделение  Q195, Q235
    површинска Завршени  Пред поцинкувана или топло поцинкуван натопи
    стандард  UL797 ANSI C80.3
    должина  3.05M или кориснички должина

   

   

  СТАНДАРД фокус канал

  стандард номинална големина  Надворешен дијаметар Дебелина на ѕид должина
  UL 797 ANSI C 80.3  инчен инчен mm mm нозе mm
  1/2 " 0,706 17,93 1.07 10 3050
  3/4 " 0,922 23,42 1.24 10 3050
  1 " 1.163 29.54 1.45 10 3050
  1-1 / 4 " 1.510 38,35 1.65 10 3050
  1-1 / 2 " 1.740 44,20 1.65 10 3050
  2 " 2.197 55,80 1.65 10 3050
  2-1 / 2 " 2,875 73,03 1.83 10 3050
  3 " 3.500 88,90 1.83 10 3050
  3-1 / 2 " 4.000 101,60 2.11 10 3050
  4 " 4.500 114,30 2.11 10 3050
  Материјал: Q195 и Q235
  КЛАСА: класа 3 и класа 4

  ЕКОНОМСКИ фокус канал

  стандард номинална големина  Надворешен дијаметар Потенки дебелина на ѕид должина
  UL 797 ANSI C 80.3  инчен инчен mm mm нозе mm
  1/2 " 0,706 17,93 0.85 10 3050
  3/4 " 0,922 23,42 1.00 10 3050
  1 " 1.163 29.54 1.10 10 3050
  1-1 / 4 " 1.510 38,35 1.30 10 3050
  1-1 / 2 " 1.740 44,20 1.30 10 3050
  2 " 2.197 55,80 1.40 10 3050
  Материјал: Q195 и Q235
  Класа: класа 3
   Применливи Толеранции:
  Должина: 10ft (3.05m) ± ¼ "(± 6.35mm).
  Надворешен дијаметар: Ѕ "-2" ± 0,005 "(± 0.13mm); 2½ "± 0.010" (± 0.25mm); 3 "± 0.015" (± 0.38mm);
  3 Ѕ "-4" ± 0.020 "(± 0.51mm)

   

   

  Нашата конкурентна предност:

  1, безбеден производ.

      Нашите канал е безбедно, лесен за инсталација, со широк спектар на производство, и екранировка перформанси,

  анти-притискане перформанси, превенција од пожари и многу други добри перформанси. Тоа е префериран

  жица влечење материјал на модерна зграда.

  2, добра суровина.

      Нашата цевни се обработуваат од страна на висок квалитет на топло поцинкуван натопи калем, со дебелина цинк слој повеќе

  од 120g / m², кој се протега животот на канал. Цинк слој се добро распоредени, добро завршена

  со мазна површина, без црни дамки и меурчиња, и има силна отпорност на корозија. Е

  погодна за заштита на жици инсталација на осветлување и машини опрема во влажни, корозивни

  суровата средина. Повисок квалитет на производи може да се изменуваат во согласност со клиент

  барања.

  3, добар заварување линија.

       Заварување линија е мазна, и висината на внатрешниот заварување линија не надминува 0,3 mm, кои се задржи

  цевни погоден за жица влечење и без оштетување на жици.

  4, чист Крај на спроводникот.

       На крајот на нашиот канал е отсечен категорично и чисти без burrs и остри рабови, кои

  нема да го оштети жицата.

  5, Процес Совршен инспекција.

       Нашата компанија има совршен процес инспекција за да се обезбеди дека производите кои ви ги нудиме се квалификувани.

  6, го издржат различни тестови.

       Нашите производи имаат одлични перформанси во тестот за провира, тестирање цинк слој, штанцување тестови, виткање

  тестови и други физички и хемиски испитувања.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Прашање За Ценовникот

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  контакт со нас

  • Пет челик (Тијанџин) Технологија копродукции, ООД.
  • Телефон: 0086 22 5938 5986
  • Е-пошта: enquiry@fivesteeltech.com
  • Факс: 0086 22 5938 5987
  • Whatsapp: 008618202256900

  Најнови Вести

  • Greenhouse structural components

   Greenhouse structural components

   In the modern times, greenhouses are playing a significant role both in the commercial agriculture farming and the residential greenhouse garden. In most cases, a greenhouse is a structure made by assembling different...

  • How to maintain the curtain wall system in your building?

   How to maintain the curtain wall system i...

   For a long time, curtain wall has become an enduring staple of modern building design since its introduction almost 100 years ago. And its popularity continues today in the 21st century. In practical applications, cur...

  • What is a passive solar greenhouse

   In general, all greenhouses collect solar energy in applications. You might think that a greenhouse should capture the maximum amount of solar energy and should be oriented to straight south. Not so. Believe it or not...

  • The external uncertainty continued as Chi...

   In the first eight months of this year, China’s steel industry showed a good performance under the background that China’s economy is stable and improving, but the external uncertainties have brought some ...

  • The development and application results o...

   In recent years, the iron and steel research institute in combination with the national economic construction and national major project of high performance of structural steel pipe have achieved a series of achieveme...